lis
05

Kontynuacja odcinka 178

Pamiętamy czasy, gdy polska młodzież przywoziła z Mistrzostw Europy i Świata „worek medali”. W ostatnich latach mamy jednak mniej sukcesów i okazji do radości, bowiem coraz trudniej jest naszym juniorkom i juniorom walczyć o czołowe miejsca w prestiżowych imprezach. Pokazały to ostatnio trzy turnieje.

W tegorocznych Mistrzostwach Europy w Bratysławie (2-10 sierpnia) w kategoriach od 8 do 18 lat, nasze zawodniczki zdobyły złote krążki: Patrycja Waszczuk do lat 16 oraz Alicja Śliwicka do 18 lat. Juniorzy jednak zdecydowanie zawiedli,  a przecież pojechali najlepsi, w tym dwóch mistrzów międzynarodowych: Szymon Gumularz i Paweł Teclaf. Nasza ekipa była liczna, aż 76 zawodniczek i zawodników.

Alicja Śliwicka i Patrycja Waszczuk (fot. Przemysław Nikiel)

Jednakże w Mistrzostwach Świata sukcesów już nie było. W dniach 1-12 października w Mumbaju odbyły się MŚ juniorek i juniorów do lat 14, 16 oraz 18. Polska ekipa była również liczna, lecz tym razem nie było żadnych medali.

W dniach 14-25.10.2019 w New Delhi odbyły się Mistrzostwa Świata juniorek i juniorów do lat 20. Polskę reprezentowały trzy osoby, niestety bez sukcesów.

Naszych trenerów czeka teraz wielka praca, czyli szczegółowa analiza rozegranych partii i ocena występów młodzieży oraz odpowiedź na pytanie: dlaczego zdobyto tylko dwa medale i dlaczego żaden z naszych utalentowanych juniorów nie znalazł się na podium?  

 

 

 

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 2

  • Editor

    Mateusz Bartel: „Po namyśle postanowiłem nie oceniać Pań – wolę się nie narażać. Wszystkie zagrały słabo bądź przeciętnie, więc trudno byłoby znaleźć mi jakieś pozytywy, a jednym nieodpowiednim słowem mógłbym się narazić. Tym niemniej, warto zauważyć, że drużyna potrzebuje mocnego impulsu. Wieloletnie liderki notowane są najniżej od lat (Soćko najniżej od 15 lat, a Zawadzka od 5), a młodzież niespecjalnie naciska. Cieszy debiut Alicji Śliwickiej, ale ostatecznie nie okazał się on przesadnie udany. Mimo to, mam nadzieję, że Alicja będzie zmotywowana zmianą otoczenia i szybko doszlusuje do rankingu 2400, czyli minimum przyzwoitości dla czynnie grającej arcymistrzyni. Drużyna narodowa potrzebuje świeżej krwi jak kania dżdżu”. http://www.polonia.wroclaw.pl/2019/11/zapiski-kapitana-3-12432/

  • Editor

    Mistrzostwa Świata do lat 20 w New Delhi (Indie). Miejsce 20. zajęła Oliwia Kiołbasa; 33. była Katarzyna Dwilewicz; w grupie Open 21. miejsce zajął Igor Janik. Trenerem reprezentacji był Artur Jakubiec

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

  • Szukaj:
  • Nadchodzące wydarzenia

    lis
    7
    czw.
    2024
    całodniowy ME Petrovac
    ME Petrovac
    lis 7 – lis 20 całodniowy
    W dniach 7-20.11.2024 w Petrovac (Czarnogóra) odbywają się Indywidualne Mistrzostwa Europy. Polskę reprezentują m.in. Mateusz Bartel, Kacper Piorun, Szymon Gumularz oraz Monika Soćko, Alicja Śliwicka, Aleksandra Malcewska itd. wyniki strona turnieju komunikat Źródło Transmisja na ChessBase[...]
    lis
    20
    śr.
    2024
    całodniowy FIDE World Championship 2024
    FIDE World Championship 2024
    lis 20 – gru 15 całodniowy
    Mecz o  mistrzostwo świata: Ding Liren – Gukesh D Więcej informacji: Szachy w moim życiu.: Mistrzostwa Świata odbędą się w Singapurze! (konikowski.net)    
  • Odnośniki

  • Skąd przychodzą

    Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
  • Ranking FIDE na żywo

  • Codzienne zadania

    Play Computer
  • Zaprenumeruj ten blog przez e-mail

    Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

%d bloggers like this: