Kącik szachowy ukazywał się regularnie w gazecie Pomorskiego Okręgu Wojskowego „Żołnierz Polski Ludowej” i propagował królewską grę w kręgach wojska.
Redagował go kapitan Józef Ulfig. Był on kilka lat prezesem klubu szachowego OKO Caissa Bydgoszcz.
Wspomnienia9 października 2019Jerzy KonikowskiOdpowiedz
Kącik szachowy ukazywał się regularnie w gazecie Pomorskiego Okręgu Wojskowego „Żołnierz Polski Ludowej” i propagował królewską grę w kręgach wojska.
Redagował go kapitan Józef Ulfig. Był on kilka lat prezesem klubu szachowego OKO Caissa Bydgoszcz.
Trackback - notka
Theme: flashcast, tłumaczenie: Wordpress theme. Walidacja XHTML 1.0.
Nazywam się Jerzy Konikowski i jestem mistrzem szachowym, trenerem i publicystą. Więcej informacji o mnie można znaleźć w http://www.konikowski.net/omnie.php. Celem mojego blogu, który jest ściśle związany z witryną http://www.konikowski.net/, jest informacja o aktualnych imprezach szachowych i analiza różnych problemów z dziedziny królewskiej gry.
Jeśli korzystasz z naszego bloga: http://www.blog.konikowski.net/ jednocześnie akceptujesz ten regulamin: 1. Korzystanie z bloga i rejestracja użytkownika są bezpłatne. 2. Każdy użytkownik ma prawo do swobodnego wyrażania swoich opinii i poglądów. 3. Całkowitą i wyłączną odpowiedzialność za swoje komentarze ponoszą ich autorzy. 4. Należy przestrzegać praw autorskich i praw własności intelektualnej. 5. Komentarze mogą zostać wykorzystane przez nasz blog na prawach cytatu. 6. Komentarze podlegają moderacji przez naszego administratora. 7. Komentarze łamiące polskie prawo i zawierające wulgaryzmy będą usuwane bez informowania autora komentarza. 8. Autor bloga oraz administrator nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. 9. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponosi ich autor. 10. Kontakt z autorem bloga: jerzy.konikowski [at] t-online.de Ostatnia modyfikacja regulaminu: 22.09.2017
Gość słusznie zauważył, że zadanie ma dwa rozwiązania. Autorskie 1.Sed3 i ubocznie 1.f3+. Nastąpił błąd w ustawieniu pozycji. Mianowicie goniec stoi na e3 i pionek na d4, co eliminuje 1.f3+.
Zadanie brało udział w konkursie miesięcznika SZACHY 1966 i zostało odznaczone drugą nagrodą.
Kolejność była następująca:
1 nagroda E.Wirtanen (Finlandia)
2 nagroda J.Konikowski (Polska)
3 nagroda I.Kisis (Związek Radziecki)
1 wzmianka zaszczytna W.Mielniczenko (Związek Radziecki)
2 wzmianka zaszczytna M.Banaszek (Polska)
3 wzmianka zaszczytna K.Strzała (Polska)
1 pochwała A.Wołczok (Związek Radziecki)
2 pochwała S.Kowalski (Polska)
3 pochwała J.Bereżnoj (Związek Radziecki)
///////////////////////////////////////////
Sędzia Leopold Sędziowski