Na temat ataku na króla napisano wiele książek. Ja wykorzystałem własne doświadczenia z zajęć z młodzieżą i przedstawiłem problematykę na bazie 100 pouczających partii.
Omówiłem nie tylko najważniejsze kwestie ataku, lecz zwróciłem także uwagę na błędną grę w fazie debiutowej – przyczynę porażek.
O krytycznych ocenach książek szachowych była już mowa na blogu. Każdy autor musi się z taką sytuacją liczyć. Sam spotkałem się z niezadowoleniem pewnych czytelników, że okładka się nie spodobała, brakowało jakiś partii, rzekomo ważnych. Komentarze partii nie oddały klimatu omawianego turnieju lub były zbyt powierzchowne.
Niektórzy czytelnicy są bardzo wymagający i oczekują wiele … wiele informacji. Ja w takich przypadkach radziłem: nie znalazłeś wystarczającej wiedzy w jednej książce, to kup sobie o podobnej treści innego autora. Wtedy na pewno zaspokoisz całkowicie swoją ciekawość.
Podobnie radzę tym czytelnikom, którzy kupili moją książkę „Atak na króla” i nie znaleźli tam tego, czego oczekiwali. Jest trochę literatury na ten temat w języku polskim, np. Vladimir Vukovic, Sztuka ataku (RM 2005).
Przedstawiam teraz plan mojej pracy: