cze
28

Jacek Ilczuk – starszy mistrz międzynarodowy w grze korespondencyjnej oraz autor książek szachowych nadesłał nam swoją dyskusję z Przemysławem Musiatowiczem na facebooku dotyczącą Drużynowych Mistrzostw Świata 2017.

//////////////////////////////

Jacek Ilczuk: Będę krytyczny : Na pewno jest to osiągnięcie, ale…  jak na mój gust dziwaczny jakiś ten turniej. 10 drużyn z których  część wygląda jakby wypadła sroce spod ogona. Przyznaję, że nie  jestem na bieżąco w temacie… ale były jakieś kwalifikacje? Kto w  nich uczestniczył? Bo analizując np. pierwszą setkę w rankingu  chciałbym wiedzieć np. gdzie się podziała drużyna Azerbejdżanu? Skąd  się wzięły drużyny Turcji, Białorusi, czy Egiptu? Istotne jest także  to, że mistrzostwa zostały potraktowane raczej olewająco, bo gdzie  podział się Carlsen? Czemu nie widzieliśmy w drużynie USA So, Caruany  i Nakamury? Gdzie Kramnik i Karjakin? Można długo wymieniać,  właściwie więcej nazwisk jest do wymieniania, niż pojawiło się  graczy. To raczej nie mistrzostwa świata, tylko mistrzostwa świata  drugich składów…

Przemek Musiatowicz: Carlsen i cała wymieniona przez Ciebie spółka  zakończyła superturniej w Norwegii. Co do zasad wyłaniania finałowej  10tki na MŚ też się nie orientuję, co do zasad.

Jacek Ilczuk: …czyli superturniej był ważniejszy od mistrzostw  świata… :O Przy okazji pytanie, czy/czemu nikt nie protestował, że  te dwie imprezy mogą ze sobą kolidować? Jak to świadczy o prestiżu  mistrzostw świata?

Jacek Ilczuk: Mała tabelka… Kraje których reprezentacje uczestniczyły w  mistrzostwach zaznaczone na zielono i tym samym kolorem numery  zawodników z listy pierwszej setki ELO, którzy wzięli udział w  rozgrywkach. Nawet Turcja i Egipt nie wystawiły swoich liderów (!), a  z Białorusi żaden zawodnik nie „łapie się” do grupy stu najlepszych.

Przemek Musiatowicz: Czyli widać po tej tabelce jak niski prestiż mają MŚ.

Jacek Ilczuk: Poważnie do tematu podeszły tylko federacje szachowe Chin i Polski 🙂

Przemek Musiatowicz: Na to wygląda.

 

 

 

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 2

  • mistrz

    Niezależnie od szczęśliwych układów, sukces jest i brązowy medal jest. Gratulacje!

  • szacharnia

    W Rosji zabrakło jeszcze Grischuka a u Norwegów Hammera. Dlaczego zabrakło Francuzów i Anglików, nie wspominając o Armenii z Aronianem na czele. Indie grały bez Ananda i Harikrishny. Chyba już starczy, bo nie chce mi się szukać

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

  • Szukaj:
  • Nadchodzące wydarzenia

    lis
    20
    śr.
    2024
    całodniowy FIDE World Championship 2024
    FIDE World Championship 2024
    lis 20 – gru 20 całodniowy
    Mecz o  mistrzostwo świata: Ding Liren – Gukesh D Więcej informacji: Szachy w moim życiu.: Mistrzostwa Świata odbędą się w Singapurze! (konikowski.net)   Harmonogram przebiegu meczu   Data Dzień tygodnia Wydarzenie 23 listopada 2024 Sobota Ceremonia[...]
    gru
    26
    czw.
    2024
    całodniowy MŚ (rapid i blitz)
    MŚ (rapid i blitz)
    gru 26 – gru 31 całodniowy
    World Championship (rapid) 2024, Web 26 – 28 Dec 2024, New York (USA) World Championship (blitz) 2024, Web 30 – 31 Dec 2024, New York (USA) Więcej informacji na ChessBase News
    sty
    17
    pt.
    2025
    całodniowy Tata Steel Masters 2025
    Tata Steel Masters 2025
    sty 17 – lut 2 całodniowy
    Tata Steel Masters 2025, Web (13) 17 Jan – 2 Feb 2025, Wijk aan Zee (Netherlands) Dodatkowa informacja
  • Odnośniki

  • Skąd przychodzą

    Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
  • Ranking FIDE na żywo

  • Codzienne zadania

    Play Computer
  • Zaprenumeruj ten blog przez e-mail

    Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

%d bloggers like this: