Differing #English views as to appropriate sartorial standards for a Closing Ceremony – World Senior (50+) Team Ch. Hersonissos, Crete. pic.twitter.com/T0GuLr73VP
— Nigel Short (@nigelshortchess) 5 maja 2017
Ciekawostki szachowe, Sylwetki11 maja 2017Skoczek2Odpowiedz
Differing #English views as to appropriate sartorial standards for a Closing Ceremony – World Senior (50+) Team Ch. Hersonissos, Crete. pic.twitter.com/T0GuLr73VP
— Nigel Short (@nigelshortchess) 5 maja 2017
Trackback - notka
Theme: flashcast, tłumaczenie: Wordpress theme. Walidacja XHTML 1.0.
Nazywam się Jerzy Konikowski i jestem mistrzem szachowym, trenerem i publicystą. Więcej informacji o mnie można znaleźć w http://www.konikowski.net/omnie.php. Celem mojego blogu, który jest ściśle związany z witryną http://www.konikowski.net/, jest informacja o aktualnych imprezach szachowych i analiza różnych problemów z dziedziny królewskiej gry.
Jeśli korzystasz z naszego bloga: http://www.blog.konikowski.net/ jednocześnie akceptujesz ten regulamin: 1. Korzystanie z bloga i rejestracja użytkownika są bezpłatne. 2. Każdy użytkownik ma prawo do swobodnego wyrażania swoich opinii i poglądów. 3. Całkowitą i wyłączną odpowiedzialność za swoje komentarze ponoszą ich autorzy. 4. Należy przestrzegać praw autorskich i praw własności intelektualnej. 5. Komentarze mogą zostać wykorzystane przez nasz blog na prawach cytatu. 6. Komentarze podlegają moderacji przez naszego administratora. 7. Komentarze łamiące polskie prawo i zawierające wulgaryzmy będą usuwane bez informowania autora komentarza. 8. Autor bloga oraz administrator nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. 9. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponosi ich autor. 10. Kontakt z autorem bloga: jerzy.konikowski [at] t-online.de Ostatnia modyfikacja regulaminu: 22.09.2017
Co za dress code specjalnie przygotowany na ceremonię zakończenia! John Nunn swoim nieskazitelnym strojem potwierdza powiedzenie Radka Wojtaszka, że szachy to gra salonowa.
Taa, Wojtaszek + dress code + Złoty Krzyż Zasługi = https://www.facebook.com/RadekWojtaszekOfficial/photos/a.443554025850781.1073741828.443521112520739/555112691361580/?type=3&theater
Szachy są sportem, więc Nunn grał w stroju sportowym. Nikt nie potępia Michaela Phelpsa za to, że przychodził do pracy w samych gaciach zamiast pływać w garniturze. Zakończenie turnieju jest zwykle niedługo po ostatniej partii, więc nie ma czasu na przebieranie się. Na Olimpiadzie w Rio sportowcy odbierali medale ubrani w dresy i nikogo to nie dziwiło.
Ceremonia zamknięcia DMŚ! Btw. Dobrze, że Wojtaszek nie odbierał medalu „w samych gaciach”. Wszak to gra salonowa 🙂
Z tego co wiem w turniejach pokerowych żaden dress code nie obowiązuje. Granie w stroju wizytowym jest mało wygodne, szczególnie w blitza lub w niedoczasie. Ubiór arcymistrza Nunna uważam za optymalny. Poza tym dlaczego szachy mają być „salonowe”?
Królewska gra skoro nie jest salonowa, może być świetlicowa, oby tylko nie zeszła do podziemia 🙂
Szachy nie muszą być ani salonowe ani świetlicowe (cokolwiek to znaczy). Najlepiej żeby były masowe. A jeśli chodzi o dress code to właśnie z tego powodu niektóre szachistki zbojkotowały mistrzostwa w Iranie.
„Poza tym dlaczego szachy mają być „salonowe”?” ostatnio to R.Wojtaszek mówił że szachy to gra salonowa. Poza tym jak się popatrzy na mecze o MŚ, to faktycznie czuć powiew salonowości. A przynajmniej na ceremonię zamknięcia mistrzostw, Nunn mógł się ubrać inaczej niż na plażę. Skoro Short mógł, to dlaczego nie Nunn. Zresztą nasz PZSzach też chyba wydał jakieś ustalenia w sprawie dress-code, z tym że i tak tego nikt nie przestrzega. Albo inaczej – nikt nie egzekwuje tego. Gdyby odmówiono Radkowi przypięcia odznaczenia do jego dresu czy polaru, to szachiści może by się zreflektowali, że w pewnych okolicznościach nie mogą wyglądać jakby wyskoczyli do kiosku po gazetę.
„Odznakę orderu lub odznaczenia przypina się na lewej stronie piersi. Osoby dekorowane powinny do aktu dekoracji wystąpić w odpowiednim stroju – mężczyźni garnitur lub marynarka, kobiety – żakiet, sukienka lub bluzka bez dekoltu” – ustawa z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach ( Dz.U. z 1992 r. Nr 90 poz. 450 z późn. zm.)
Pamiętam jak na początku lat 90-tych, na egzaminy na uczelni musieliśmy przychodzić w garniturach, bo była to forma wyrażenia szacunku dla egzaminatora i samej instytucji egzaminu. Jak ktoś nie miał na sobie przynajmniej marynarki z krawatem, to wylatywał z egzaminu zanim jeszcze zdążył się przedstawić. Obecnie na uczelniach wśród studentów panuje całkowita dowolność ubraniowa. Od lat nie widziałem aby ktoś przychodził na egzaminy w marynarce, bo o garniturze to już nie wspomnę. Na sesję letnią studenci często przychodzą ubrani tak jak J.Nunn.