Trener kadry mężczyzn Bartosz Soćko
Trener kadry kobiet Marek Matlak
zr MASZ
[tu znajdował się logotyp PZSzach, ale PZSzach nie zezwolił na publikacje tutaj logotypu PZSzach]
[tu znajdowało się zdjęcie z facebook’a PZSzach, ale PZSzach nie zezwolił na publikację tutaj rzeczonego zdjęcia PZSzach]
Za miesiąc olimpiada w Baku. Niestety „Piotr Murdzia poinformował, że dla seniorów nie zaplanowano żadnego terminu zgrupowania, ponieważ bardzo trudno ustalić termin, w którym wszyscy mogliby wziąć w nich udział. Prezes zaproponował, aby zobowiązać zawodników kadry narodowej do udziału w przynajmniej jednym zgrupowaniu w roku, podczas którego chciałby się z nimi spotkać.”
„Bartosz spełnił się już jako zawodnik, nie ma wielkich aspiracji, a za to olbrzymie predyspozycje do roli trenera – przekonuje szef wyszkolenia PZSzach Piotr Murdzia. – W zasadzie nie mieliśmy wyjścia, brakuje u nas dobrych szkoleniowców. Długo namawialiśmy Soćkę do podjęcia się tego zadania, bo nie był jeszcze pewien, czy to właściwy moment. Między zawodnikami i Michałem Krasenkowem nie było chemii. Bartosz od razu złapał z nimi wspólny język, jest przez nich bardzo szanowany i skonsolidował zespół – zapewnia Murdzia”
„Na pewno jesteśmy coraz lepsi co pokazuje ranking szachowy. W Baku będziemy rozstawieni z numerem 8. Ciągle awansujemy. Do czołówki nam brakuje ale idziemy w dobrym kierunku” Prezes PZSzach
zr http://warszawa.tvp.pl/26180200/16072016
Tymczasem trener Kady Narodowej GM Soćko trenuje juniorów ale jednocześnie mówi: „My tu głownie przygotowujemy się pod względem szachowym, czyli techniczne rzeczy ale też muszą być przygotowane zarówno fizycznie, kondycyjnie jak i mentalnie do tych zawodów. Turniej w Baku trwa 2 tygodnie i trzeba być całościowo przygotowanym”
zr https://youtu.be/9CYKkqzfuo4
Wtóruje mu trener Kadry Narodowej Kobiet, IM Matlak „W każdym dwuleciu najważniejszą imprezą jest olimpiada szachowa”
zr https://youtu.be/9CYKkqzfuo4
Czyżbyśmy na olimpiadę w Baku wystawili drużynę juniorów? To dobry pomysł! W 1980 roku Jerzy Konikowski postawił na 18-letnią Agnieszkę Brustman. W 1980 debiutował 17-letni Kasparow, a w 1992 17-letni Kramnik.
Życzymy sukcesów na miarę medalu! http://www.blog.konikowski.net/2013/02/22/moj-medal-olimpijski/
Znów ćwiczenie końcówek. Pozycja na pierwszej fotografii to znane studium Saavedry.