W 6 rundzie superturnieju Sinquefield Cup byliśmy świadkami świetnej partii w wykonaniu Hikaru Nakamury, który w swoim ulubionym wariancie pokonał kolegę z drużyny olimpijskiej Wesley So.
Analiza partii na ChessBase News.
Bazy szachowe, partie, Ciekawe partie30 sierpnia 2015Jerzy KonikowskiOdpowiedz
W 6 rundzie superturnieju Sinquefield Cup byliśmy świadkami świetnej partii w wykonaniu Hikaru Nakamury, który w swoim ulubionym wariancie pokonał kolegę z drużyny olimpijskiej Wesley So.
Analiza partii na ChessBase News.
Trackback - notka
Theme: flashcast, tłumaczenie: Wordpress theme. Walidacja XHTML 1.0.
Nazywam się Jerzy Konikowski i jestem mistrzem szachowym, trenerem i publicystą. Więcej informacji o mnie można znaleźć w http://www.konikowski.net/omnie.php. Celem mojego blogu, który jest ściśle związany z witryną http://www.konikowski.net/, jest informacja o aktualnych imprezach szachowych i analiza różnych problemów z dziedziny królewskiej gry.
Jeśli korzystasz z naszego bloga: http://www.blog.konikowski.net/ jednocześnie akceptujesz ten regulamin: 1. Korzystanie z bloga i rejestracja użytkownika są bezpłatne. 2. Każdy użytkownik ma prawo do swobodnego wyrażania swoich opinii i poglądów. 3. Całkowitą i wyłączną odpowiedzialność za swoje komentarze ponoszą ich autorzy. 4. Należy przestrzegać praw autorskich i praw własności intelektualnej. 5. Komentarze mogą zostać wykorzystane przez nasz blog na prawach cytatu. 6. Komentarze podlegają moderacji przez naszego administratora. 7. Komentarze łamiące polskie prawo i zawierające wulgaryzmy będą usuwane bez informowania autora komentarza. 8. Autor bloga oraz administrator nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. 9. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponosi ich autor. 10. Kontakt z autorem bloga: jerzy.konikowski [at] t-online.de Ostatnia modyfikacja regulaminu: 22.09.2017
Warto przy tej okazji przypomnieć, że ten ostry wariant był kiedyś w repertuarze mistrza świata Garri Kasparowa.Z polskich zawodników największym jego specjalistą był Włodzimierz Schmidt. Sam też grywałem ten system z całkiem dobrym skutkiem. Wspólnie napisaliśmy książkę na ten temat dla niemieckiego wydawnictwa: http://www.blog.konikowski.net/2011/12/09/die-klassische-variante-7-sc6-in-der-konigsindischen-verteidigung/