Gość napisał: Działalność Polskiego Związku jest zadziwiająca. Nie ma oficjalnego stanowiska trenera kadry mężczyzn i kobiet, szefem wyszkolenia jest Piotr Murdzia pełniący dodatkowo funkcję sekretarza generalnego i obecnie zatrudnia się w biurze PZSzach osobę na stanowisku „Manager ds. Projektów Strategicznych”, która będzie odpowiedzialna m.in. za koordynację projektów strategicznych PZSzach, aktywną sprzedaż produktów PZSzach, tworzenie kanałów sprzedaży, przygotowywanie pakietów i ofert sponsorskich, sprzedaż powierzchni reklamowej w mediach PZSzach, rozbudowę i aktualizację bazy partnerów PZSzach. Źródło
Na kształcenie nowych kadr zawodniczych i przyszłych arcymistrzów nie ma pieniędzy, natomiast tworzy się etat nie mający nic wspólnego ze szkoleniem i działalnością sportową.
Do czego zdążają działacze Polskiego Związku Szachowego?
///////////////////////////////////
Mój komentarz: Nie wiem. Może ktoś skomentuje ten przypadek?
„Do czego zdążają działacze Polskiego Związku Szachowego?” – moim zdaniem do poszerzenia biurokracji. Każda zbiurokratyzowana instytucja rozrasta się i tworzy kolejne stanowiska, urzędy, wydziały, oddziały, itp., po to aby podtrzymać własne istnienie. A im więcej jest takich nowo utworzonych tworów, tym bardziej wygląda to „profesjonalnie” i daje złudzenie rozwijania się danej dziedziny. W PZSzach-u tworzy się kolejnych wiceprezesów, zwiększa ilość „mądrych” słów w „profesjonalnych” nazwach funkcji biurowych, tworzy się organizację ds. kontaktu z polityką i biznesem, czyli Radę Przyjaciół Szachów, a szkolenie leży i kwiczy, kluby wymierają, zdolni juniorzy uciekają od szachów, kadra narodowa gra jedynie w drugiej lidze światowej.
Polski Związek Szachowy nakłada haracze na biedne kluby i prowadzi taką działalnością do ich upadków. Z drugiej strony działacze biorą wysokie premie. Pytanie: za co? Tutaj w grę wchodzi raczej jakiś tajemniczy biznes, nie działalność sportowa. Prezes Polskiego Związku Szachowego jedzie do Tromso w celu zarobienia trochę euro. A powinien chyba w inny sposób reprezentować polskie szachy.
A w jaki sposób szanowny Prezes PZSzachu będzie zarobiał w Tromso? Czy można trochę przybliżyć sprawę.
Nasz prezes będzie zarabiał kasę na olimpiadzie jako sędzia.
http://www.blog.konikowski.net/2014/07/29/polacy-w-tromso-2/
O widzę że Darth Delega pogrąża się coraz mocniej w swej pazerności. To żałosne imperator (czytaj prezes PZSzach) upadł tak nisko. A może on ma sekretny plan i chce z bliska kontrolować wydarzenia na polu walki (czytaj olimpiadzie).
Niech moc będzie z wami
Gość napisał: zna Pan Rafała Rębilasa?
Odpowiadam: Nie znam. A może ktoś z Internautów go zna? Ciekawe czy to szachista?
Gość napisał:
PZSzach działa nie patrząc na szerszy interes. W gruncie rzeczy po co nam czołówka??? Lepiej sami amatorzy. Czołówka okopała się rankingami i celebruje lenistwo, bo już nigdy im nikt nie zagrozi.
O szachach w ogóle nie pisze się w prasie, poza sterowanymi, opłaconymi przez organizatorów artykułami raz czy dwa razy do roku.
Szachy w szkole, to jedna wielka lipa, z czego nic nie wynika i nie będzie wynikało, poza obniżeniem średniego poziomu. Nikt niczego i nikogo w szkole nie nauczy. Do tego są kluby, a ich nie ma!
MATA czytają tylko kluby, które zmuszono do prenumeraty, więc jego wpływ jest zerowy, a krytyka też bez znaczenia.
Szachy wyczynowe w naszym kraju zakończyły żywot – pozostała zabawa w szachy i openy amatorów.
Dobrze się mają jedynie organizatorzy, bo jest „kasa” z wpisowego, coraz większa. Najgorsze jest to, że odpowiada to działaczom okręgowym i nikt nie protestuje, ani nie pisze petycji ani artykułów w prasie.
Szanowni Państwo,
15 stycznia bieżącego roku pracę w PZSzach kończy Rafał Rębilas – Manager ds. Projektów Strategicznych. Dziękujemy Rafałowi za jego pasję i zaangażowanie w popularyzację szachów, dzięki czemu podtrzymano dobrą współpracę z dotychczasowymi partnerami związku i podpisano wiele umów barterowych z nowymi partnerami.
Życzymy Rafałowi powodzenia w dalszej karierze zawodowej i życiu osobistym!
Piotr Murdzia
Sekretarz Generalny PZSzach
http://www.pzszach.org.pl/index.php?idm=4&idm2=177&id=2130