W „Panoramie Szachowej” (10-2012) opublikowałem artykuł teoretyczny o wariancie Najdorfa po posunięciach: 1.e4 c5 2.Sf3 d6 3.d4 cxd4 4.Sxd4 Sf6 5.Sc3 a6 6.Hf3!?
Marcin Zimerman nadesłał swoje tematyczne partie:
Otwarcia, Teoria szachów10 stycznia 2013Jerzy KonikowskiOdpowiedz
Trackback - notka
Theme: flashcast, tłumaczenie: Wordpress theme. Walidacja XHTML 1.0.
Nazywam się Jerzy Konikowski i jestem mistrzem szachowym, trenerem i publicystą. Więcej informacji o mnie można znaleźć w http://www.konikowski.net/omnie.php. Celem mojego blogu, który jest ściśle związany z witryną http://www.konikowski.net/, jest informacja o aktualnych imprezach szachowych i analiza różnych problemów z dziedziny królewskiej gry.
Jeśli korzystasz z naszego bloga: http://www.blog.konikowski.net/ jednocześnie akceptujesz ten regulamin: 1. Korzystanie z bloga i rejestracja użytkownika są bezpłatne. 2. Każdy użytkownik ma prawo do swobodnego wyrażania swoich opinii i poglądów. 3. Całkowitą i wyłączną odpowiedzialność za swoje komentarze ponoszą ich autorzy. 4. Należy przestrzegać praw autorskich i praw własności intelektualnej. 5. Komentarze mogą zostać wykorzystane przez nasz blog na prawach cytatu. 6. Komentarze podlegają moderacji przez naszego administratora. 7. Komentarze łamiące polskie prawo i zawierające wulgaryzmy będą usuwane bez informowania autora komentarza. 8. Autor bloga oraz administrator nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. 9. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponosi ich autor. 10. Kontakt z autorem bloga: jerzy.konikowski [at] t-online.de Ostatnia modyfikacja regulaminu: 22.09.2017
Dziękuję Panie Marcinie.
Ten wariant sluzyl mi dobrze przez lata. Krytyczne wydają się warianty, w których czarny ustawia się jak do systemu smoczego. Również w systemach z e6-d6, Sc6, Hc7 gramy jakby atak Keresa z dodatkowym Hf3 co wg mnie powinno ulatwic czarnym wyrownanie. Ale sam system ma spory potencjal w praktycznych partiach bo przeciwnik musi zaczac myslec sam od pierwszych ruchow.