lis
12

Tomasz Sielicki w swoim sprawozdaniu pisze:

Podstawowym narzędziem komunikacji jest oczywiście internet. Opracowana w trakcie obecnej kadencji nowa strona internetowa jest zawsze aktualna i stanowi źródło wiedzy o wynikach, planach i pracach PZSzach dla tysięcy stałych użytkowników. Niemal nie ma dnia żeby na stronie PZSzach nie pojawiły się nowe informacje, które są podzielone na cztery grupy – serwis sportowy, serwis informacyjny, wybrane z kalendarza i co nowego. Symbolicznym jest fakt, że PZSzach stał się, bez kwoty odstępnego, właścicielem domeny pzszach.pl, która poprzednio należała do rozczarowanych działaniami związku zawodników i była wykorzystywana jako forum krytyczne do ówczesnego zarządu PZSzach.

///////////////////

Z tą aktualnością strony PZSZach to jest raczej przesada. Często ważne informacje dotyczące problemów polskich szachów są wcześniej publikowane na innych blogach, szczególnie w wekeendy.

Przypominam prezesowi Tomaszowi Sielickiemu, że strona Polskiego Związku Szachowego była nie tylko wykorzystywana jako forum krytyczne do działalności ówczesnego zarządu PZSzach, ale także  zajmowano się tutaj atakami na osoby o odmiennych poglądach, niż oficjalna linia związku.

W 2003 roku na forum PZSzach w dyskusji p.t. „Akademia Szachowa unowocześniać czy nie?” gospodarz strony, czyli ówczesny prezes Polskiego Związku Szachowego Przemysław Gdański, dopuszczał do personalnych i chamskich ataków na mnie i innych dyskutantów, którzy byli za wprowadzeniem reform w szkoleniu polskiej młodzieży w ramach Młodzieżowej Akademii Szachowej.

Na mojej stronie oraz blogu jest sporo informacji dotyczących tego tematu. Do tej kwestii jeszcze wrócę.

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 4

  • Szkoda, ze strona PZSzach-u nie ma kanału RSS, bo dla przykładu blog pana Jerzego Konikowskiego posiada odrębny kanał na wpisy i komentarze. To bardzo ułatwia i skraca czas dostępu do informacji. Fanpage w dzisiejszym świecie to norma – https://www.facebook.com/konikowski
    Dodam także, że publikowanie na Twitterze stało się standardem. Kanał pana Jerzego Konikowskiego działa sprawnie –
    https://twitter.com/JerzyKonikowski
    Mimo moich apeli w stosunku do PZSzach nie wprowadzono funkcjonalności kanałów RSS. O modernizacji strony PZSzch słyszę już dłuższy czas. Sam profil na FB nie załatwia sprawy.

  • Krzysztof Kledzik

    Tak, przydał by się RSS. Co prawda ja tego nie używam, bo mam w przeglądarce zakładkę z linkami które odwiedzam codziennie, albo kilka razy w ciągu dnia. Ale sporo osób korzysta z RSS i warto aby PZSzach to wprowadził. Na stronę związku rzadko zaglądam, bo brakuje mi tam artykułów polemicznych, przeglądowych, głębszych analiz osiągnięć naszych szachistów, itp. Warto zauważyć, że PZSzach nie potrafi docenić roli medialnej i promocyjnej jaką daje własna strona na YouTube. PZSzach ma taką stronę, ale właściwie jest martwa, na niej nie ma nowości. A to dziwne, bo można na niej zamieszczać chociażby najciekawsze zdjęcia z turniejów czy meczów szachowych, przygotowane w postaci prezentacji. Nie ma tam też aktualnych relacji filmowych z turniejów, czy nowszych wywiadów, w tym tych robionych na szybko w postaci relacji na żywo z imprez szachowych.

  • Proponuje wzmocnić kolejnym etatem sztab PZSzach aby w/w rzeczy wdrożył.

  • Dzisiaj mamy 13 listopada 2012. Oto „świeża” inormacja na stronie PZSzach o mistrzostwach świata kobiet.

    W dniach od 11 listopada do 3 grudnia w Chanty-Mansyjsku odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Świata Kobiet. W zawodach wystartują 64 szachistki, w tym dwie reprezentantki Polski: Monika Soćko i Iweta Rajlich. Wedle informacji na stronie FIDE w 1 rundzie Polki zagrają z następującymi rywalkami:

    Olga Girya 2467 – Iweta Rajlich 2410
    Monika Soćko 2445 – Almira Skripchenko 2441

    //////////////////////
    Nie jest to dobra reklama dla działalności Polskiego Związku Szachowego Tymczasem Tomasz Sielicki pisze o aktualności strony. Andrzej Niklas ma rację, trzeba zatrudnić do tego celu nowego pracownika!

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

  • Szukaj:
  • Nadchodzące wydarzenia

    lis
    20
    śr.
    2024
    całodniowy FIDE World Championship 2024
    FIDE World Championship 2024
    lis 20 – gru 20 całodniowy
    Mecz o  mistrzostwo świata: Ding Liren – Gukesh D Więcej informacji: Szachy w moim życiu.: Mistrzostwa Świata odbędą się w Singapurze! (konikowski.net)   Harmonogram przebiegu meczu   Data Dzień tygodnia Wydarzenie 23 listopada 2024 Sobota Ceremonia[...]
    gru
    26
    czw.
    2024
    całodniowy MŚ (rapid i blitz)
    MŚ (rapid i blitz)
    gru 26 – gru 31 całodniowy
    World Championship (rapid) 2024, Web 26 – 28 Dec 2024, New York (USA) World Championship (blitz) 2024, Web 30 – 31 Dec 2024, New York (USA) Więcej informacji na ChessBase News
    sty
    17
    pt.
    2025
    całodniowy Tata Steel Masters 2025
    Tata Steel Masters 2025
    sty 17 – lut 2 całodniowy
    Tata Steel Masters 2025, Web (13) 17 Jan – 2 Feb 2025, Wijk aan Zee (Netherlands) Dodatkowa informacja
  • Odnośniki

  • Skąd przychodzą

    Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
  • Ranking FIDE na żywo

  • Codzienne zadania

    Play Computer
  • Zaprenumeruj ten blog przez e-mail

    Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

%d bloggers like this: