maj
20

W 1999 roku ówczesny prezes Polskiego Związku Szachowego Jacek Żemantowski zaproponował mnie współpracę z Młodzieżową Akademią Szachową. W ten sposób wziąłem udział w sesji w Zakopanem. Tam miałem po raz pierwszy od wielu lat możliwość zapoznania się z systemem szkolenia w Polsce. W rozmowach indywidualnych część młodzieży narzekała, że jednorazowe uczestnictwo w zajęciach Akademii jest niewystarczające, aby pogłębić swoją wiedzę szachową. Szczególnie w niekorzystnej sytuacji znajdują się osoby mieszkające w miejscowościach, gdzie nie ma trenerów i żadnych zajęć szkoleniowych. Kluby są natomiast za biedne, aby zaangażować szkoleniowców. Samych zainteresowanych często nie stać było na dłuższe treningi prywatne,

Na kilka dni do Zakopanego przyjechał prezes. Przedstawiłem mu pewne pomysły związane ze szkoleniem polskiej młodzieży w ramach Akademii. Między innymi byłyby to konsultacje poprzez pocztę elektroniczną z jej słuchaczami, aby łączność pomiędzy trenerem i zawodnikiem była systematyczna, a nie ograniczała się tylko do spotkań na sesjach stacjonarnych. Szczególnie takie kontakty byłyby bardzo pożyteczne dla zawodników z małych ośrodków szachowych i nie mających możliwości częstych spotkań z trenerem. W tym celu można by zaangażować 2-3 szkoleniowców na zasadzie prac zleconych. Ich zadaniem byłoby rozwiązywanie wszelkich problemów szkoleniowych. Technicznie odbywałoby się to poprzez pocztą elektroniczną za pomocą programu Chess Base, który jest idealny do tych celów. Czyli byłaby to realizacja mojego starego pomysłu z punktami szkoleniowymi na wzór „Częstochowy”. Tym razem z wykorzystaniem najnowszej techniki i tym samym tańszym kosztem.

Jackowi Żemantowskiemu spodobała się ta idea, ale poinformował mnie, że nie będzie się ubiegać w następnych wyborach o urząd prezesa, więc mam przedstawić ten projekt jego następcy. Nie czekając na dalsze wydarzenia personalne we władzach PZSzach, zaproponowałem trening wirtualny juniorowi z Kwidzyna Radosławowi Wojtaszkowi. Szczegóły tej współpracy znajdziecie Państwo na mojej witrynie.

cdn.

Jacek Żemantowski w Wikipedii

URL Trackback

Trackback - notka

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

  • Szukaj:
  • Nadchodzące wydarzenia

    sty
    17
    pt.
    2025
    całodniowy Tata Steel Masters 2025
    Tata Steel Masters 2025
    sty 17 – lut 2 całodniowy
    Tata Steel Masters 2025, Web (13) 17 Jan – 2 Feb 2025, Wijk aan Zee (Netherlands) Dodatkowa informacja
    mar
    14
    pt.
    2025
    21:52 ME
    ME
    mar 14@21:52 – mar 27@22:07
    W dniach 14-27.03.2025 w Eforie-Nord (Rumunia) odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Europy. Strona mistrzostw
  • Odnośniki

  • Skąd przychodzą

    Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
  • Ranking FIDE na żywo

  • Codzienne zadania

    Play Computer
  • Zaprenumeruj ten blog przez e-mail

    Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

%d bloggers like this: